דלגו לתוכן

חשבון גיקזילה

1רמה0 XP
חיצים לניווט · Enter לפתיחה · Esc לסגירה

העוזר של גיקזילה

עוזר חיפוש חכם. מחפש בכל המאמרים באתר ומציע מה לקרוא.

מחשב נייד מומלץ 2026: 5 דגמים פופולריים בישראל

איזה מחשב נייד לקנות ב-2026? חמישה דגמים מומלצים לפי שימוש, טבלת השוואה, פסק דין לכל קהל, מה לדעת על התייקרויות ואיפה נכנס מחשב נייח.

מערכת גיקזילה2 בנובמבר 202614 דק׳ קריאה+20 XP בסיום

איור לכתבה מחשב נייד מומלץ 2026: 5 דגמים פופולריים בישראל, קטגוריית טכנולוגיה

איזה מחשב נייד לקנות ב-2026? זה תלוי בשימוש. לבית ולימודים בתקציב נמוך: דגם כמו ASUS Vivobook 16. לעבודה ניידת עם מסך מצוין: ASUS Zenbook 14 OLED. למי שמעדיף macOS: MacBook Air 13 עם שבב M5. לגיימינג: Lenovo Legion 5. ליצירת תוכן: ASUS ProArt P16. הרשימה מבוססת על המלצות בסקירות, והמחירים משתנים מהר.

0דגמים לחמישה קהלים
0GBזיכרון, נקודת פתיחה סבירה
0GBאחסון, נקודת פתיחה סבירה

על איזה בסיס נבחרו הדגמים, ולמה זו לא רשימת “הנמכרים ביותר”?

הדגמים נבחרו לפי ההמלצות של סקירה ישראלית אחת מרכזית, ובדקנו אותה מול מקורות נוספים. הסקירה היא מחשב נייד מומלץ 2026 באתר Techwaiz, שעודכנה לאחרונה בספטמבר 2026 ומציגה דגמים לפי תקציב ושימוש. בחרנו חמישה דגמים ממנה, אחד לכל שימוש, ובדקנו את המפרט של MacBook Air מול עמוד המפרט של אפל ומול סקירת RTINGS.

נאמר ביושר: לא מצאנו אף מקור שמפרסם דירוג מכירות של מחשבים ניידים בישראל. אתרי השוואת מחירים ורשתות מציגים מיון לפי פופולריות, אבל לא נתוני מכירות שאפשר לצטט. לכן אנחנו לא כותבים “הנמכרים ביותר”, אלא “מומלצים ופופולריים בסקירות”. גם המפרטים של ארבעת הדגמים שאינם מק הם של תצורות ספציפיות שנמכרות בחנויות בישראל לפי אותה סקירה. בדקנו אותם מול עמודי המפרט של ASUS ושל קמעונאים בחו״ל, ואישרנו את הדגמים, המעבדים והמסכים העיקריים. אותו דגם נמכר בתצורות שונות (זיכרון, כרטיס מסך, לעיתים רזולוציית מסך), ולכן תצורה אחרת יכולה להיות שונה לגמרי.

מחירים משתנים מהר מאוד

N12 דיווח ב-26 באוקטובר 2026 שמחירי מחשבים ניידים עלו בעשרות אחוזים בחודשים האחרונים, ושה-MacBook Air נמכר בכ-5,650 שקלים בתחילת ספטמבר ובכ-7,500 שקלים בסוף אוקטובר. הטווחים בהמשך נאספו בספטמבר ויכולים להיות נמוכים ממה שתראו היום. הכתבה המלאה ב-mako.

מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים דגם?

ארבעה דברים קובעים יותר מכל שם מותג: כמה זיכרון, כמה אחסון, איזה מסך, ומה משקל המחשב אם נושאים אותו כל יום. Bizportal מציין שזיכרון של 16GB הוא נקודת פתיחה סבירה למחשב שאמור לשמש כמה שנים, ושאחסון של 512GB מתאים למשתמשים רבים.

אם אתם רוצים הסבר מלא על כל פרט במפרט, כדאי לעבור על איך בוחרים מחשב נייד בלי להתבלבל במפרטים. ומי שהתקציב הוא השיקול הראשון שלו, יתחיל ב-מחשב נייד זול: מה אפשר לקבל ועל מה לא להתפשר.

איך מצמצמים לדגם אחד
🎯שימוש עיקרי
💰תקציב
🖥️מערכת: Windows או macOS
⚖️ניידות מול ביצועים
🔍בדיקת מחיר ביום הקנייה

טבלת השוואה: חמשת הדגמים במבט אחד

הטבלה מרכזת את התצורות כפי שפורסמו. מחירי Windows הם “טווח משתלם” שנרשם בסקירת Techwaiz בספטמבר 2026. מחיר ה-MacBook Air בטבלה הוא הטווח מאותה סקירה, והוא הוחלף מאז לפי הדיווח ב-N12 שלמעלה. לכל מחיר: נכון לנובמבר 2026, בדקו מחיר עדכני.

דגםמעבדזיכרון ואחסוןמסךמתאים ל-מחיר שנראה (ספט׳ 2026)
ASUS Vivobook 16 (M1605NAQ)AMD Ryzen 516GB, 512GB16 אינץ׳ LED, 1920x1200, 60Hzבית, לימודים, משרדכ-2,700 עד 3,000 ₪
ASUS Zenbook 14 OLED (UX3405CA)Intel Core Ultra 7 255H32GB, 1TB14 אינץ׳ OLED, 2880x1800, 120Hz, מגעעבודה ניידתכ-5,000 עד 5,500 ₪
MacBook Air 13 (M5)Apple M5, 10 ליבות16GB, 512GB13.6 אינץ׳, 2560x1664macOS, לימודים, עבודהכ-4,500 עד 4,800 ₪ (עלה מאז, ראו למעלה)
Lenovo Legion 5 (15IRX10)Intel Core i7-14700HX32GB, 1TB15.1 אינץ׳ OLED, 2560x1600, 165Hzגיימינגכ-7,000 עד 7,500 ₪
ASUS ProArt P16 (H7606WP)AMD Ryzen AI 9 HX 37032GB, 1TB16 אינץ׳ OLED מגע, 2880x1800צילום, וידאו, גרפיקהכ-10,000 עד 10,500 ₪

ASUS Vivobook 16: האם יש מחשב סביר בכ-3,000 שקלים?

כן, אם הציפיות ריאליות. זו התצורה הבסיסית בקבוצה: מעבד Ryzen 5, 16GB זיכרון DDR5 ו-512GB אחסון SSD, ומסך גדול של 16 אינץ׳ ברזולוציה 1920x1200. לפי הסקירה, הזיכרון בנוי כ-8GB מולחמים ועוד 8GB בחריץ, וגם ASUS מציינת 8GB מולחמים עם חריץ אחד להרחבה, כלומר יש מקום לשדרג. היא מתאימה לגלישה, לעבודה משרדית, ללימודים ולווידאו.

מה לא תקבלו: מסך 60Hz רגיל, מחשב גדול יחסית לנשיאה יומיומית, ובדרך כלל לא את האיכות של מסך OLED. בסכום הזה מתפשרים על המסך והחומרים, לא על היכולת היומיומית.

יתרונות

  • 16GB ו-512GB במחיר נמוך
  • מסך גדול 1920x1200
  • זיכרון שניתן להרחבה חלקית לפי הסקירה

חסרונות

  • מסך 60Hz רגיל
  • פחות מתאים לנשיאה יומית
  • לא למשחקים ועבודה גרפית
פסק דין: בחירה טובה לבית ולתלמיד, כשאין צורך בשום דבר מיוחד.

ASUS Zenbook 14 OLED: מי צריך מחשב Windows קליל ומתקדם?

מי שעובד בתנועה: בקפה, ברכבת, בין פגישות. לפי עמוד המפרט של ASUS, הדגם מגיע עם Core Ultra 7 255H או Core Ultra 9 285H, 32GB LPDDR5X מולחם, ומסך OLED מגע בגודל 14 אינץ׳ ברזולוציה 2880x1800 ו-120Hz. התצורה שנסקרה בישראל כוללת 1TB אחסון. קמעונאים בחו״ל מוכרים גם תצורות עם 16GB ומסך 1920x1200, ולכן ודאו את התצורה. מסך כזה נעים לעבודה ארוכה ולצפייה.

המחיר בערך כפול מזה של ה-Vivobook. הזיכרון מולחם, כלומר 32GB הם התקרה שלכם, ולכן כדאי לוודא שהתצורה שאתם קונים מתאימה כבר היום. בסקירה מצוין גם דגם חלופי עם מעבד AMD במחיר נמוך יותר.

MacBook Air 13 M5: למי כדאי מק קליל?

למי שמעדיף macOS, רוצה מחשב שקט וקל, ונוסע הרבה. לפי אפל, המחשב כולל שבב M5 עם 10 ליבות, 16GB זיכרון מאוחד, 512GB אחסון, משקל 1.23 ק״ג, ושני חיבורי Thunderbolt 4. אפל מציינת עד 18 שעות צפייה בווידאו.

בבדיקה עצמאית של RTINGS נמדדו מעל 13 שעות גלישה קלה וקצת יותר מ-13 שעות ניגון וידאו. נקודות החולשה לפי אותה סקירה: מסך 60Hz, ביצועים חלשים במשחקים תובעניים, שני חיבורים בלבד, הצטננות תחת עומס ממושך וזיכרון שאי אפשר להחליף. המחיר הוא השאלה הגדולה כרגע, כי הוא קפץ בחודשיים האחרונים.

Lenovo Legion 5: האם שווה גיימינג נייד?

אם אתם משחקים הרבה ורוצים נייד אחד לכל, כן. התצורה שנסקרה כוללת Core i7-14700HX, 32GB DDR5, 1TB ומסך OLED בגודל 15.1 אינץ׳, 2560x1600 ו-165Hz. בסקירה היא מוצגת כבחירה לגיימרים שלא רוצים להגיע למחירי מחשבים חזקים יותר. כרטיס המסך משתנה בין תצורות (בקמעונאים בחו״ל נמצאו RTX 5050, 5060 ו-5070), והסקירה לא פירטה אותו, ולכן בדקו אותו במק״ט שאתם קונים.

שימו לב: מחשב גיימינג נייד כבד יותר, חם יותר ופחות עמיד בסוללה. לפני שמחליטים, קראו מה חשוב לבחור בכרטיס מסך ב-כרטיס מסך: איך בוחרים נכון בלי לבזבז כסף והשוו עם קונסולה או מחשב גיימינג.

ASUS ProArt P16: האם מחשב ליצירה שווה את המחיר?

רק אם אתם עובדים בעריכת וידאו, צילום, גרפיקה או תלת-ממד ומרוויחים מהמהירות. הדגם שנסקר כולל Ryzen AI 9 HX 370, כרטיס RTX 5070, 32GB זיכרון, 1TB ומסך OLED מגע של 16 אינץ׳ ברזולוציה 2880x1800. זיכרון ואחסון משתנים בין תצורות (32GB או 64GB, 1TB עד 4TB). הסקירה מציגה כחלופה את Lenovo Yoga Pro 9 בטווח מחיר דומה, בלי מסך מגע.

למי שלא משתמש בתוכנות כבדות, זה בזבוז. בטווח של כ-10,000 שקלים כדאי לבדוק גם אם מחשב נייח חזק יותר ישרת אתכם טוב יותר, כפי שמוסבר בהמשך.

מה עם מחשבים נייחים? מתי כדאי PC במקום נייד?

אם המחשב נשאר על שולחן, נייח כמעט תמיד נותן יותר ביצועים לאותו כסף, קל יותר לשדרג ולתקן, ומאפשר לבחור מסך בנפרד. יש שלוש דרכים: מחשב מורכב מחלקים (הכי גמיש), מחשב מוכן מיבואן, או מיני-PC קטן למשרד. נייח לא מחליף נייד למי שנוסע, לומד בקמפוס או עובד מלקוחות.

ההשוואה האמיתית נעשית לפי שימוש: למשחקים ויצירה נייח הוא בדרך כלל הבחירה המשתלמת, ולגלישה ועבודה משרדית אין סיבה להוציא יותר מנייד בסיסי. אנחנו לא ממליצים כאן על דגמי נייח ספציפיים, כי לא אימתנו אותם.

Windows או macOS: איך מחליטים?

ההחלטה הזאת קודמת לכל השוואת מפרטים. אם אתם עובדים בתוכנות שקיימות רק ב-Windows, כמו חלק ממערכות החשבונאות, תוכנות הנדסה או משחקים, אין טעם לשקול מק. אם יש לכם אייפון ואתם משתמשים בשירותי אפל, ואתם מעדיפים מחשב שקט וקל, המק הגיוני מאוד. לרוב התוכנות ללימוד ולעבודה משרדית יש גרסה לשתי המערכות, ולכן לרוב המשתמשים שתי הבחירות מתאימות.

הנקודה שאנשים שוכחים: מעבר בין מערכות עולה זמן. צריך להתרגל מחדש לקבצים, לקיצורי מקלדת, לתוכנות ולכתיבה בעברית בתוכנות מסוימות. אם אתם רגילים ל-Windows ואין סיבה מיוחדת לעבור, הישארו. ואם קיבלתם המלצה מחבר, בדקו אותה מול השימוש שלכם ולא מול השימוש שלו.

איך בוחרים בין המעבדים והמסכים בלי להיכנס לג׳ונגל?

אין צורך להכיר כל שם של שבב. מספיק להבין שלושה דברים. הראשון: מעבדים מהסדרות הנמוכות, כמו ה-Core 5 וה-Ryzen 5 בדגמים הזולים, מספיקים לגלישה, למסמכים ולווידאו. השני: מעבדים מהסדרות H ו-HX, כמו ה-i7-14700HX ב-Legion, מיועדים לעבודה כבדה ולמשחקים, והם צורכים יותר חשמל ומתחממים יותר. השלישי: שבבי Apple ממשפחת M נבדלים מהותית, ולכן קשה להשוות אותם לשבבי אינטל ו-AMD לפי שם בלבד.

במסך, שווה לשים לב ל-OLED לעומת IPS. מסך OLED נותן שחורים עמוקים וצבעים עזים, ולכן הוא נעים לצפייה ולעבודה על תמונות. מסך IPS טוב מספיק לרוב העבודה, ובדגמים הזולים הוא הבחירה הסבירה. קצב רענון של 120Hz ומעלה מורגש בגלילה ובמשחקים, אבל פחות חשוב למי שעובד על מסמכים. ברזולוציה, 1920x1200 נראה חד על מסך של 16 אינץ׳, וקשה להבחין ביתרון של רזולוציות גבוהות על מסך קטן.

מה לגבי סוללה, משקל ומטען?

אם אתם נושאים את המחשב כל יום, משקל וסוללה חשובים יותר מכמה אחוזים בביצועים. אפל מצהירה על משקל 1.23 ק״ג ועל עד 18 שעות צפייה בווידאו ב-MacBook Air, ו-RTINGS מדדה מעל 13 שעות גלישה קלה. נתוני סוללה של יצרנים הם תנאי מעבדה, והשימוש היומיומי שלכם יהיה נמוך יותר, במיוחד עם מסך בהיר ותוכנות כבדות. מחשבי גיימינג וסטודיו כבדים יותר, ובדרך כלל סוללתם מתרוקנת מהר עוד יותר תחת עומס, ולכן הם מתאימים בעיקר לשולחן עם מטען צמוד.

טיפ מעשי: לפני הקנייה בדקו במפרט של התצורה המדויקת את המשקל, את סוגי היציאות ואת סוג המטען. ב-MacBook Air יש רק שני חיבורי Thunderbolt 4 וחיבור טעינה מגנטי, ולכן מי שמחבר הרבה ציוד יצטרך תחנת עגינה.

מה לדעת על אחריות, יבואן ותצורות

אותו שם דגם נמכר בכמה תצורות, ולעיתים בשני מק״טים עם מעבד, זיכרון או מסך שונים. ודאו שאתם משווים בין אותן תצורות. בדקו אם המחשב נמכר דרך יבואן רשמי בישראל, מה תקופת האחריות ומה התנאים שלה, ואם יש מקלדת עם אותיות בעברית. אל תסתמכו על מחיר זול מחו״ל בלי לברר מה קורה אם יהיה צורך בתיקון.

שאלה נוספת היא מערכת ההפעלה: חלק מהמחשבים הזולים נמכרים ללא Windows מותקן. Bizportal ציין במפורש ש-Lenovo IdeaPad Slim 3 בתצורה מסוימת נמכר ללא מערכת הפעלה, והמחיר הנמוך לא כולל רישיון. זה פרט שקל לפספס כשמשווים מחירים.

מי צריך מה: שלושה תרחישים מהחיים

תלמידה באוניברסיטה שכותבת עבודות, גולשת ורואה הרצאות, ונושאת את המחשב לקמפוס: הכי חשוב לה משקל, סוללה ומחיר. דגם בסגנון Vivobook מספיק מבחינת ביצועים, ואם התקציב מאפשר, שווה לשקול מחשב קל יותר.

בעל עסק קטן שעובד עם גיליונות, מצגות ופגישות וידאו, ומתקשר עם מערכות ענן: צריך מחשב אמין, 16GB זיכרון ומסך נעים. Zenbook או MacBook Air מתאימים, והבחירה ביניהם היא עניין של מערכת הפעלה.

עורך וידאו שעובד על פרויקטים כבדים: צריך כרטיס מסך ייעודי, מסך מדויק וזיכרון מספיק. ProArt הוא כיוון, אבל כדאי לבדוק מול מחשב נייח, אם אין צורך לעבוד בכל מקום.

טעויות נפוצות בקניית מחשב נייד

  1. להסתכל על המחיר בלבד. מחשב זול עם 8GB ואחסון קטן יהפוך מהר לאיטי.
  2. לקנות גיימינג למשרד. תשלמו על חומרה שלא תשתמשו בה ותסחבו מחשב כבד.
  3. להתעלם מהזיכרון המולחם. אם אי אפשר להחליף, קנו מראש מה שתצטרכו.
  4. לסמוך על מחיר ישן. המחירים השתנו בחודשיים האחרונים, ולכן מחיר מהתחלת ספטמבר עלול להיות לא רלוונטי.
  5. לשכוח לבדוק את התצורה המדויקת. שם הדגם לא מספיק, חפשו מק״ט.

פסק דין: איזה דגם לבחור לפי שימוש?

מה השימוש העיקרי שלכם?
בחרו אפשרות כדי לקבל המלצה

איך קונים בלי לשלם יותר מדי?

אין ודאות שהמחירים ימשיכו לעלות. גם Bizportal דיווח באוקטובר על ירידה של 20.1% במשלוחי מחשבים בעולם ברבעון השלישי (לפי IDC), ושהיצרניות מחזיקות מלאים. כלומר המצב לא חד-משמעי. מה שעובד: השוו באתרי השוואת מחירים, בדקו את המק״ט המדויק, ואל תסתמכו על מחיר מכתבה. אין במאמר קישורי שותפים, אנחנו לא מרוויחים מקליקים, ומחירים וזמינות משתנים.

מילון מונחים

  • OLED: מסך שבו כל פיקסל מאיר בעצמו, ולכן שחור עמוק וניגודיות גבוהה.
  • Hz (קצב רענון): כמה פעמים בשנייה המסך מתרענן. 120Hz ומעלה חלק יותר.
  • LPDDR5X מולחם: זיכרון שמולחם ללוח האם ואי אפשר להחליף אותו.
  • כרטיס מסך ייעודי: שבב גרפי נפרד, חשוב למשחקים ולעריכת וידאו.
  • זיכרון מאוחד (Unified Memory): זיכרון משותף למעבד ולגרפיקה במחשבי מק.

רשימת בדיקה לפני קנייה

רשימת בדיקה אינטראקטיבית0%

שאלות נפוצות

מהם המחשבים הניידים הנמכרים ביותר בישראל?

לא מצאנו מקור מצוטט שמפרסם דירוג מכירות כזה, ולכן אנחנו לא טוענים זאת. הרשימה כאן מבוססת על דגמים מומלצים בסקירות.

כמה זיכרון ואחסון צריך במחשב נייד ב-2026?

16GB זיכרון ו-512GB אחסון הם נקודת פתיחה סבירה לרוב המשתמשים, לפי ההמלצה שפורסמה בעיתונות הכלכלית. עבודה כבדה דורשת יותר.

האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות למבצעי נובמבר?

אי אפשר להבטיח. בעיתונות דווח על התייקרויות ועל חשש צרכנים להמתין, ובמקביל על מלאים גבוהים אצל יצרניות. עקבו אחרי המחיר של המק״ט שלכם לפני שמחליטים.

האם MacBook Air שווה את המחיר?

אם אתם רוצים macOS, מחשב קל, שקט וסוללה ארוכה, כן. אם התקציב קריטי או שאתם משחקים, כנראה שלא. בדקו את המחיר העדכני כי הוא השתנה.

נייד או מחשב נייח?

אם אין צורך בניידות, נייח נותן בדרך כלל יותר ביצועים לאותו תקציב ונוח לשדרוג. אם נוסעים, לומדים בקמפוס או עובדים בתנועה, נייד הוא הבחירה.

קראו גם

מקורות וקריאה נוספת

14 דק׳ קריאה
אהבתם? שתפו שיתוף בוואטסאפ

מאמרים קשורים

לכל הספרייה
טכנולוגיהנקרא

אפליקציות גוגל שכדאי להכיר: המדריך המלא

אילו אפליקציות גוגל שווה להכיר? מדריך לג'ימייל, דרייב, תמונות, מפות, קלנדר, Keep, Lens, Gemini ועוד: מה כל אחת עושה, למי היא מתאימה ואיך מתחילים.

מדריך13 דק׳ קריאה+20 XP
טכנולוגיהנקרא

היי סירי: איך מפעילים את Siri באייפון ומה היא יודעת בעברית

היי סירי באייפון: איך מפעילים הקשבה לקול, כפתור צד והקלדה, מה Siri יודעת לעשות בעברית, מה עדיין לא זמין בעברית, ואיך שולטים בפרטיות ובהיסטוריה.

מדריך13 דק׳ קריאה+20 XP
טכנולוגיהנקרא

iOS 27: מה חדש, אילו אייפונים נתמכים ומה עם עברית

iOS 27 כבר כאן: אילו אייפונים מקבלים את העדכון, מה חדש ב-Siri ובתמונות, מה עדיין לא זמין בעברית ובישראל ואיך מעדכנים בבטחה. נכון לנובמבר 2026.

כתבה14 דק׳ קריאה+20 XP